Home | O nás | Nabídka | Strategické hry | Cesta do Neznáma | Firemní akce | Teambuilding | Ceny | Reference | Galerie | FAQ | Kontakt


  Celoroční aktivity | Zimní aktivity | Indoor aktivity | Ubytování | Catering | Produkce

 

Home
O nás
Nabídka
Strategické hry
Cesta do Neznáma
Firemní akce
Teambuilding
Ceny
Reference
Galerie
FAQ
Kontakt 


Celoroční aktivity
Zimní aktivity
Indoor aktivity
Ubytování
Catering
Produkce

   
 

 

Strategické hry

 

Strategické hry jsou moderním prostředkem pro vytvoření intenzivního prožitkového team-buildingového programu. Zároveň jsou mezi klienty velmi oblíbené především díky své rozmanitosti a atraktivitě prožitků.

 

Základní princip většiny strategických her, které pořádáme, spočívá ve vytvoření specifického příběhu - tzv. storybuilding v němž se z účastníků stávají jeho přímí aktéři a zároveň spolutvůrci a mohou se plně ztotožnit s rolí, kterou v něm hrají - tzv. roleplaying.

 

V průběhu strategické hry se tak ocitnete uprostřed příběhu, který si sami vyberete a jehož děj můžete aktivně ovlivňovat. Je jedno, jestli jste v roli středověkých rytířů bojujících za čest krále, prospektorů hledajících zlaté valouny na divokém severu, špičkových vědců snažících se rozluštit tajemství Času nebo členů speciální jednotky, jejímž úkolem není nic menšího než záchrana světa.

 

Všichni zúčastnění se tak mohou zcela přirozenou formou přenést pomocí celého příběhu a role, kterou v něm hrají do jakési "jiné reality" vymanit se ze zaběhnutých denních stereotypů a zjistit o sobě a o svých spoluhráčích věci, o kterých možná neměli dosud ani tušení. Mohou si tak velmi přirozenou a nenásilnou formou ověřit např. své schopnosti rozhodování v mezních situacích,  týmové spolupráce, konstruktivního vyjednávání, fyzickou i psychickou odolnost, umění řídit svůj tým i podřídit se autoritě a v neposlední řadě mohou poznat své silné i slabší stránky a na základě tohoto poznání se pak dále rozvíjet.

 

V závislosti na počtu a složení účastníků jsou vytvořeny jednotlivé herní týmy, které v průběhu hry plní nejrůznější úkoly, částečně nezávisle, částečně ve spolupráci s ostatními. Během strategické hry si účastníci mohou v v rámci svého týmu rozdělit a prostřídat různé herní role, aby si každý z nich mohl vyzkoušet co nejvíce herních situací a přispět tak svým dílem k dosažení stanoveného cíle.

 

Strategické hry  jsou pestrým a atraktivním programem vhodným pro každého a především pro skupiny s rozmanitou věkovou, osobnostní i profesní strukturou, kdy si každý z účastníků může vyzkoušet několik různých rolí.

 

Při plánování strategických her se snažíme být maximálně flexibilní a přizpůsobit se požadavkům, možnostem a schopnostem účastníků.

 

 

 

Zde je pár příkladů strategických her:

 

Ve jménu krále

 

V hlubokém středověku, kdy lesy byly plné zbojníků, lapků, ale i magických kouzel, pár statečných rytířů (i rytířek) bojovalo za svého krále, čest a věčnou slávu. Meče, kuše, bitvy a dobrodružství, stejně tak jako odvaha, moudrost a smysl pro spravedlnost patřily k jejich každodennímu životu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Střelba z kuší, luků, případně i maket historických zbraní, jízda na koních (oslech, divokých vepřích, kolech, kánoích nebo čemkoliv jiném), hledání pokladů v tajemných jeskyních nebo katakombách, přejezd zakleté řeky na "středověké lanovce", atd. Večer středověká hostina na hradě nebo tajemné zřícenině (klidně lze spojit s ochutnávkou vín nebo netradičních piv), vystoupení středověkých pištců, kejklířů, plivačů ohně, apod.

 

Po stopách Járy Cimrmana

 

Z účastníků se stanou seriózní a vážení badatelé a přenesou se do dob, kdy žil největší český velikán - geniální Jára Cimrman. V jeho světě není žádný vynález nemožný a žádný úkol neřešitelný. Dobové kostýmy a rekvizity přelomu 19. a 20. století jsou samozřejmostí.

 

 

 

 

Možné aktivity: Jízda na dobovém vysokém kole, jednokolkách nebo historických motocyklech, používání úžasných i když poněkud nesmyslných Cimrmanových vynálezů, běh na chůdách, a jakékoliv další aktivity.

 

Souboj s Časem

 

Staňte se skupinou odvážných dobrovolníků a cestujte úžasným (i když občas trochu poruchovým) strojem času do minulosti i budoucnosti a poznejte svět, jaký byl, je a může být. Odhalte tajemství šíleného Pána Času a pomozte zachránit svět před jeho vlastní temnou budoucností.

 

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Zdolání "Hory Času" horolezeckou technikou, proplutí "Průrvou Času" na raftech nebo nafukovacích člunech, jízda v úžasných dopravních prostředcích daleké budoucnosti (sněžné skůtry, terénní čtyřkolky, vznášedlo), Stavba stroje času a jeho správné seřízení apod.

 

Jednotky zvláštního určení

 

Kdo by se nechtěl alespoň na pár hodin stát členem elitní armádní jednotky a pokusit se splnit přísně tajný a nebezpečný úkol hluboko v týlu nepřítele. Ostře nabité (paintballové) zbraně, sofistikovaná technika, disciplína, inteligence a odvaha riskovat v pravou chvíli nesmí chybět tam, kde každé chybné rozhodnutí může být tím posledním ...

 

 

 

 

 

 

-

Možné aktivity: Slaňování, Tyrolský traverz (lanovka) na ocelovém nebo PAD laně, přežití v extrémních podmínkách, záchrana raněného, strategické plánování "bojové operace", průzkum nepřátelských podzemních bunkrů, atd. Vše za použití nejmodernější vojenské techniky (vysílačky, dalekohledy, apod.), zbraní (paintballové pistole) a logistické podpory (terénní čtyřkolky, auta, skůtry, kánoe, rafty apod.).

 

Základní škola

 

Vraťte se na chvíli zpět do školních lavic a zavzpomínejte si na to, jaké to bylo ... Za odvedenou práci jste nedostali peníze, ale čísla od jedné do pěti. I ten nejpitomější učitel měl vždycky pravdu. Všechno co bylo zábavné bylo stoprocentně zakázané. Na školních výletech se nesmělo kouřit.  No nebylo to nádherné ...

 

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Netradiční hodina tělocviku (lanové aktivity, střelby ze vduchovky, hod granátem nebo třeba pivním sudem, apod.).  Písemky a diktáty, poznámky do žákovských knížek, požární poplach ve škole a další zábavné i jiné akrtivity. Velmi oblíbená je hostina ve stylu školní jídelny (alkohol výjimečně povolen). Vše pod dozorem přísných učitelek a učitelů.

 

Zlatá horečka

 

Zažloutlé mapy nalezišť zlata, divoká příroda, rozbouřené řeky bez mostů a tajemná skalní města. To je svět který s námi navštívíte. Podaří se vám z útržků sestavit správnou mapu a probít se divočinou až ke zlatonosné řece ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Jízda se psím spřežením na sněhu nebo bez něj, stavba voru a následné splutí divokých peřejí, sněžnice, běžky, kolečkové lyže, apod., stavba iglů nebo prospektorské chaty, házení lasem, rýžování zlata, slaňování skalních stěn a mnoho dalších aktivit. Večer pravá zálesácká hostina

 

Přebory brigád socialistické práce

 

Přeneste se s námi do ČSSR, země rozvinutého socialismu, šťastného pracujícího lidu a sem tam nějaké té fronty na banány nebo toaletní papír. Staňte se členy brigád socialistické práce, tohoto výkvětu pracujících a změřte své síly s ostatními uvědomělými soudruhy v boji za mír a další rozvoj socialistické společnosti.

 

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Projížďka pravým žigulíkem VB, politické školení, střelba ze světoznámého samopalu AK vz. 47, prověrka připravenosti na jadernou válku, poslech projevů členů ÚV KSČ, nákup v pravém socialistickém obchodě včetně úžasného zážitku s vystáním fronty na nedostatkové zboží, závěrečná hostina v duchu revolučních tradic a spousta dalších aktivit. Samozřejmostí jsou dobové kostýmy a rekvizity.

 

Z pohádky do pohádky

 

V říši pohádek a fantazie se mohou dít ty nejneuvěřitelnější věci. Zvířata mluví, mrtví ožívají a živí se mění na kámen, pytlík soli je víc než hory zlata, a Dobro vždy zvítězí nad Zlem.

 

 

 

 

 

 

Možné aktivity: Lanovka přes "zakletou řeku", jízda na koni, střelba z kuší nebo luků, případně i maket historických zbraní, "boj s drakem v tajemné jeskyni" , průjezd temnou říční průrvou za svitu loučí a pochodní a libovolné další aktivity včetně pohádkové hostiny v tajemné zřícenině pro vítěze i poražené.

 

*Všechny nabízené aktivity i témata se samozřejmě dají libovolně modifikovat a kombinovat tak, aby program odpovídal konkrétním podmínkám a požadavkům. Jedná se pouze o příklady, výběr témat a aktivit není ničím omezen a záleží jen na naší i vaší fantazii a dohodě. Rádi pro vás vymyslíme libovolné téma, program i aktivity.

 

 

Home | O nás | Nabídka | Strategické hry | Cesta do Neznáma | Firemní akce | Teambuilding | Ceny | Reference | Galerie | FAQ | Kontakt

Celoroční aktivity | Zimní aktivity | Indoor aktivity | Ubytování | Catering | Produkce
 

Veškeré dotazy a komentáře přivítáme na info@cestadoneznama.cz
Copyright © 1999 - 2010 Cesta do neznáma. Všechna práva vyhrazena.